Galerie

DOKUMENTÁRNÍ VÝSTAVA PLAKÁTŮ Z OBDOBVÍ 2.SVĚTOVÉ VÁLKY.

JAZZOVÁ SEKCE ,VALDŠTEJNSKÁ 14,PRAHA 1, VCHODEM DO ZAHRAD.

květen – říjen 2023

Výstava není dotován  ministerstvem kultury nebo financí. Jediná na světě. Možnost fotografovat. Autentické nahrávky. Do 30.10.2023

Za čtyři dny po oznámení, přišlo letecky oficiální blahopřání z kanceláře Vladimíra Vladimíroviče Putina.

 

Podélná chodba byla vyzdobena jazzovými fotografiemi, které na panelech asi v r.1966 věnovalo velvyslanectví USA Karlu Srpovi. Jmenuje se Cesta jazzu a naví obsahuje staré plakáty na jazzové koncerty z doby studené války.

Kuřárna byla podle interiéru, který roky neplánovaně rostl, přejmenována na Salonek Vrchní sestry slečny Ratchedové, podle stejnojmenné postavy z Přeletu nad kukaččím hnízdem.

V lednu uplynulo 20 let od zahájení vysílání Rádia Hortus.

V pondělí 22.5. od 15 hod.2023 proběhne letní odhalení bysty F.Mitterranda. Bez oficiálních projevů, avšak pět náhodných zájemců může na pět minut vystoupit s reakcí na slova F.M. z 1.snídaně 9.11.1988: Vítám představitele doby včerejší a jak doufám i doby příští. Poté vystoupí Delta Blues Jam s rock and rolly a v klubu bude obvyklé setkání přátel.  Přítomní si mohou zakoupit stylovou kšiltovku s odznakem F.M. Akce není dotována.

Dvorek Jazzové sekce ve Valdštejnské 14 bude na léto přeměněn na Tichou čítárnu i pro kuřáky.

Hromadí se stížnosti na pirátské vstupy do vysílání Rádia Hortus, mající formu reklam.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Příprava výstavy – učebny, duben 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Válečné plakáty 1939-1945

Velká vlastenecká válka

Protektorát Čechy a Morava

                            Day – Day

 

Z výstavy o historii Jazzové sekce – Senát České republiky

 

Z minulých dokumentárních výstav

GALERIE

_Devět prezidentů – Srpen 68 – 2.světová válka, trvalý expozice – Normalizace – Mitterrand, profil – Československé legie v Rusku – Zborov – Jazzová sekce – Z Evropy jsme neodešli (TV BBC) – Protektorát Čechy a Morava… K 70.výročí prvého transportu Židů do ghetta Terezín  (TV AlJazeera) – Prohry a naděje 1939-1999 – Kreslený humor Michaela Marčáka – České jazzové plakáty z období studené války – Květen 1945 – Snídaně s Mitterrandem a disidenty – Současní karikaturisté –  Mustafa Kemal Atatürk, profil (Ankara TV) – Tradice lidských práv v Turecku, od r.1937 (převzato z Vídně) – Historie jazzu – Jaroslav Ježek – Karel Vlach – Gustav Brom  Jiří Stivín – Pavel Klikar – Karel Velebný – Arnošt Lustig – Beat Generation – Robinson Jeffers – trvalá busta Francoise Mitterrand. – šest Mezinárodních knižních veletrhů v Praze (do r. 1997) – 13 ročníků Nonstop čtení včetně výstav samizdatů, obsáhlé expozice Beat Generation – Beat Generation Fest, veletrh lsvětové literatury o BG, výstavy prodejny Lawrence Ferlinghettiho 1:1, nonstop čtení 3 dny a 3 noci 1998, vydání plakátu s portréty stovek čtenářů atd. (Lucerna)

KLUB Foto Milan Pavýza, 2019

UČEBNA tapeta-repro Lorenzaccio , 2020

KUŘÁRNA papír Pišta, 2003

VSTUP DO GALERIE Dráty Soňa Vedralová, 2005

CHODBA foto-zvětšeniny Jazz Made In USA, dar velvyslanectví USA v Praze, 1967

CÍTÁRNA autoři Skalník, L.Rada, 1969, Novotný ml., 1999,foto Daylová, foto Janečka, 1969, Allan Ginsberg,1990,

Vstup zdarma

TICHÁ ČÍTÁRNA

  Od května do října 2023 bude dvorek Jazzové sekce před vstupem do galerie upraven na letní čítárnu nízkonákladových periodik.  Kouření dovoleno.  Zdarma.

 

 

 

 

                     

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

***********************

 

********************

 

 

  

 

Komentáře jsou zakázány.