OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Učebna 21.7.2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Snad jednou učebna, březen 2020

 

 

AKTUALITY 2020 –

158 Sekce nabízí učebnu k bezplatnému užávání a to na 2 hodiny v období 29.9. do 30.10.2020. Max. do 19 hodin a pro 20 sedících posluchačů. Každý zájemce 1x, nebude li dohodnuto jinak. Vhodné pouze pro mluvené slovo a literární nekomerční aktivity – představení nových knih, poezie nebo odborné přednášky. Bez vybírání vstupného, konzumace potravin a alkoholu. Nutné zajistit písemně s vlastní pořadatelskou službou, úklidem a hygienou. Žádné potraviny a alkohol. Pište: Jazzová sekce, Valdštejnská 14, 118 00 Praha 1

157 V těchto týdnech neznámý hacker rozesílá maily obsahující pět černých pruhů s nadpisem Radiohortus. Obdržel je např.Český rozhlas, ČTV, redaktorka Špěpánka Martanová, generální prokuratura, známí advokáti a další. Metznerovou metodou jsme pruhy odkryli a tvoří jej množina nelogicky sestavených slov v imaginární věty, budící dojen scififišifry. Shodou okolností mistři této sféry budou hovořit  v Senátu ČR o odolnosti veřejných institucí proti vnějším vlivům. V pátek 25.9. a veřejné slyšení pouze pro pozvané. Jak jinak. 

156 Zveme píšící novináře na společnou snídani s kandidáty do Senátu za KSČM a to  s ing.Pavlem Fraňkem a Romanem Blaškem ve čtvrtek 17.září 2020 v 10:30. Galerie Jazzové sekce, Valdštejnská 14, Praha Malá Strana. Program: Představení priorit, programové prohlášení, odpovědi na otázky s důvěrou, že budou publikovány. Současně bude přístupna ojedinělá výstava v celé Evropě a to replik protifašistických plakátů z 2.světové války zaštítěné prezidentem republiky a s publikovanou gratulací kanceláře Vladimíra Vladimíroviče Putina. 

155 6.9.2020 Stále se nedaří odstranit počítačový zádrhel při nahrávání radiových aktualit. Zato lze na You Tube přehrávat i hodinové bloky natočené před čtyřmi lety.

154 2. a 3. srpna proběhly v Jazzové sekci a přilehlé Palácové zahradě pod Pražským hradem dvě přednášky pro studenty gymnázia Trivis. O Jazzové sekci a výstavě válečných plakátů (Srp) a organizaci a cílem čs.zahraniční politiky (Kobza).

Vzhledem k  pandemii, která ovlivňuje průběh výstavy antifašistických plakátů bude výstava pokračovat i v příštím roce (konec letošní sezóny je 30.října – a zahájení 1.dubna 2021) a je průběžně doplňována novými exponáty. Početná je zejména účast ze zahraničí.

153 Stále trvají vnější problémy s nahráváním rádia; lze si však vybrat z více než čtyřech stovek čtyřhodinových nekomerčních jazzový bloků na You Tube.

152 Tento týden /24.-29.8. bude dokončena rekonstrukce prostor Jazzové sekce (topení,podlahy,vymalování, el.rozvody aj,) a to zavěšením repliky plakátu Alfonse Muchy k legendární romantické tragedii o Lorenzacciovi, která bude součástí nově zřízené učebny,věnováné velmi úzkému okruhu aktivních objektivních  historiků.

151 Třetí ročník Valdštejnských besed bude věnován armádě. v úterý 22.září od 17-19 hod. v Jazzové sekci, Valdštejnská 14, Praha 1. Zdarma. Účastníky a poadatele zveřejníme dodatečně.

159 Předseda Jazzové sekce včera potvrdil příjem originálu poděkováni Vladimíra Vladimíroviče Putina k uspořádání trvalé výstavy replik válečných plakátů vítězných velmocí v 2.světové válce. V.V. Putin odpověděl během čtyř dnů. Vernisáž se nekonala kvůli pandemii. 20.8.2020

158 Rekonstrukce prostor Jazzové sekce je téměř u konce; zbývá instalace několika zářivek do nahrávacího studia a nákladný závěs do nové učebny. Stále bez jakékoliv státní/nestátní dotace. Uvítáme přispěvatele. 7.8.2020

157 Dnešní soud s Jaroslavem Hutkou tj. 4.8.ve 14:30 OPĚT ODLOŽEN na 10.11.2020

156 Uvítáme brigádníky na 2 hodiny: Mytí židlí, stěhování dvou kusů nábytku, instalace sedátek, luxování. Středa 22.7. od 10 hod. Valdštejnská 14, P-1 vchodem do zahrad.

155 Výstava plakátů k 75.výročí ukončení 2.světové války je provázena zvukovými dobovými ukázkami v angličtině. Oznámení o vítězství u Stalingradu nebo projev J.V.Stalina po vítězství nad Japonskem v ruštině. Mobilizace, abdikace E.Beneše, HJeydric hiáda aj. v češtině. 

154 Rádio Hortus stále nevysílá aktuality. Nejsou peníze na výměnu starých kabelů.

153 Úpravy areálu Jazzové sekce se blíží ke konci; byly naimpregnovány betonové podlahy sklepů a ve středu 22.7. od 10 hod. budou vybaveny nábytkem. Vše již 15 let bez dotace od státu.

152 Halo noviny jako jediné přinesly obsáhlý článek Moniky Hoření o odhalení busty a výstavě plakátů. 15.7.2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

151 V podělí 13.7.2020 se v pražské Jazzové sekci konalo páté odhalení busty F.Mitterranda, který uskutečnili velvyslanec Slovenské republiky JE Peter Weiss,starosta Městské části Praha 1 Petr Hejma, 1.místostarosta Petr Burgra Karel Srp, předseda Jazzové sekce. Průvodní sovo Milan Syruček. Současně byla otevřena dokumentární výstava válečných plakátů 75 let míru ve Střední Evropě. K výstavě blahopřál Vladimír Vladimírovič Putin.

 

150 V pondělí 13.7.2020 v 17 hodin se koná páté odhalení busty Francoise Mitterranda před okny Jazzové sekce, Valdštejnská 14, Praha 1. Zdravice pronesou velvyslanec Slovenské republiky  JE Peter Weiss, jehož mise v Praze pomalu končí a starosta Prahy 1 Petr Hejma. Současně bude otevřena odložená dokumentární výstava válečných plakátů. Bez občerstvení, ale za zpěvu kytaristy Klapky.

149 Dotazy: Čítárna v přízemí je stavebně komplet hotova. Galerie bude v týdnu připravována na znovuotevření výstavy. Klub je stavebně ukončen, zbývá náročný úklid. Nahrávací studio a zkušebna jsou opakovaně odprašovány tento týden. Zadní sklepy budou příští týden zbaveny opraskané omítky, díry omítnuty a po zaschnutí vše vybíleno. Týká se i toalet a přilehlé chodby.  Objemný odpad  je vynášen mladými Ukrajinci přes galerii do vedlejší budovy, kde smí stát kontejner. Sháníme 60 m čtv. zátěžového koberce.

148 Pravděpodobně od 12.7.2020 začne znovunainstalovaná výstava replik plakátů z 2.světové války. Současně bude odhalena busta Francoise Mitterranda, Vše bez ceremoniálu, který zhatila náhlá pandemie.  Vstup zdarma. od 11-17 hod. K bustě lze klást např.růže, které Mitterrand miloval ; 13.7. uplyne 5 let od instalace busty, jediné mimo Francii na světě. Plakátů je zhruba stovka a byly vyhledávány doslova po celém světě. Jde především o SSSR, USA, Velkou Británii a Protektorát. Výstavu kvůli nečekanému zrušení prodloužíme i do příštího roku – obdobná neexistuje – a další bude snad za 25 let. Vše placeno z vlastních kapes.

147. Denně pokračují práce na výměně topení, omítek atd. v Jazzové sekci včetně kotelny související s dalšími objekty.

146. Další odložené jednání soudu s J.Hutkou (pandemie) přesunuto na 4.srpna 2020.

145 16.6.2020 Byly dokončeny práce na třech místnostech JS včetně úklidu. Ve všech dalších prostorách nataženo nové topení. Zbývá tlaková zkouška, zazdívání děr, úklid, nastěhování nábytku, oprava elektřiny atd. ,  Výstava 75 let míru ve střední Evropě se posouvá na neurčitý termín. Bylo nabídnuto zdarma vymalování sklepů, čímž by vznikla nová učebna.

144 Vladimír Vladimírovič Putin zaslal Jazzové sekci obsáhlou zdravici k 75.výročí ukončení 2.světové války v Evropě. Reagoval na zprávu, že stejnojmenná výstava válečných plakátů Rudé armády, spojenců a textů z Protektorátu Čechy a Morava byla před zahájením svěšena pro nečekanou rekonstrukci objektu, kde Jazzová sekce sídlí. Prezident Ruské federace reagoval obratem, co zprávu obdržel. Rekonstrukce zkvalitní práci Jazzové sekce a poděkování patří Magistrátu hl.m.Prahy a Konzervatoři Praha. Zdravice je datována dnem vítězství – 8.5. a Jazzová sekce si této úcty a pozornosti váží.

143 POZOR V rámci rekonstrukce topení v celém objektu přijde 22.5.2020 na řadu čítárna a spoje nutné pro vysílání Rádia Hortus. Budou provrtávány staré a tlusté zdi, nelze předvídat co se vyvalí, rozhodně budou přerušeny elektrorozvody. Nelze tedy vysílat, přijímat a psát maily, avšak posluchači mohou na You Tube vybírat z více než 600 odvysílaných čtyřhodinových pořadů. Vzhledem k památkovému objektu nejsou katastrofické předpovědi iluzí.

142 Pokračování soudu s J.Hutkou plánované na 25.5.2020 bylo soudem odloženo. Další termín sdělíme.

141 Na www.radiohortus.cz je 601 čtyřhodinových bloků s jazzem

y

140 Státní svátek 8.5.2020: Předsda Jazzové sekce se zúčastnil pietního aktu na Olšanských hřbitovech u hrobů sovětských vojáků.

139 Rekonstrukce: Po dva dny byly odřezávána topná tělesa. Nemožnost reprízovat programy Rádia Hortus

138 Ve čtvrtek 7.května 2020 byla po padesáti letech zahájena výměna topných těles v celém areálu Jazzové sekce. Rekonstrukce potrvá cca 5 týdnů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

137 Výstava plakátů 75 let od konce 2.světové války finišuje. Bude instalována na dvorku Jazzové sekce, v galerii i s kolážemi sestavenými Milanem Pavýzou a ve sklepních prostorách nahrávacího studia. Půjde asi o 300 exponátů SSSR, USA, Protektorátu Čechy a Morava a dalších zemí.  Obdobná výstava v zahraničí není. Přístupná bude asi od 11.5. od 11 do 17 hod. Zdarma. Výstavu odmítli sponzorovat Schillerová a Zaorálek, neozvala se ani ČTV.

 

duben 2020  příprava výstavy – učebny

 

 

 

 

Jaroslav Hutka přinesl k soudu jako důkaz pouze čtyři listiny z velké části nečitelné, které zřejmě zaznamenávají rozhovor Karla Srpa s pracovníkem Pražského kulturního střediska, který registroval všechny hudební aktivity v Praze týkající se záruky, že kapela přijde, bude placen Ochrannýž svaz autorský, odvedena daň ze vstupenek, zda honorář odpovídá kvalifikačním zkouškám. Původně J.Hutka a tzv.historici publikovali, že mají stovky udání, které by k soudu ani neunesli.