Učebna 21.7.2020

Učebna, březen 2020

 AKTUALITY 2020 – 2021

168 Předseda Jazzové sekce bude svědkem v soudní kauze s vyšetřovateli StB, kteří se údajně podíleli před 50 lety na akci Asanace. Líčení se koná 1.prosince v Praze. Akce urychlovala žádosti o trvalé vystěhování občanů nespokojených s reálným socialismem a současně k zabydlování tzv. spících agentů.

167 Očekávaný soud dne 10.11.2020 SRP – HUTKA byl odložen. Žalobce Karel Srp nebyl za tři roky vyslechnut.

166 Pokud jste byli v období 1986-1988 vyslýcháni policii k zákazu Jazzové sekce, zašlete nám mail zdali existuje kopie, kterou vám zdarma naskenujeme. Netýká se Vladimíra Kouřila a Tomáše Křivánka, kteří bez donucování a o své vůli napsali své zřeknutí členství v Jazzové sekci již v předstihu.

165 Pod ikonou Historie je odpověď předsedy Jazzové sekce na útok předsedy Unijazzu Čestmíra Huňáta z ledna 2017, který byl opět uveřejněn na Hutkových webovkách. Srpův text přináší pomlčené okolnosti, které během jeho věznění vedly k iniciativě některých členů výboru JS o rozbití početné a ilegální Jazzové sekce za cenu vytvoření komunisty kontrolovaného Unijazzu. Ministerstvo kultury tento přístup  neakceptovalo z politicko legislativních důvodů.. Celá žádost o zrod a pád Unijazzu  proběhl během Srpova věznění a jakákoliv interpretace Čestmíra Huňáta z Unijazzu o Srpovo ovlivňování zákazu Unijazzu z věznice na Borech je z úst předsedy Unijazzu Čestmíra Huňáta zralá pro psychiatra.

164 Tradiční zimní zahalení bysty F.Mitterranda proběhne bez účasti veřejnosti. Info z 24.10.2020

163  Po spuštění rádia HORTUS pozměňujeme název na HORTUS 2. I nadále zůstávají věrní profesionální redaktoři, pracující zdarma, Petr Burda, Jiří Vích, Karel Ulík, Pavel Turnovský,tým profi-ženských hlasů pro literaturu a roste kolektiv techniků. Vše závislé na vývoji pandemie.

162 V polovině listopadu začnou rozsáhlé a nákladné výměny spojovacích a signálních zabezpečovacích funkcí. Rychlost závisí, zda ministerstvo kultury po 15 letech přispěje.

161 Od 12.10-2020 jsou Palácové zahrady uzavřeny –  tedy i vchod do Jazzové sekce: Zimní sezóna a celostátní nařízení vlády.

Výstavu k 75.výročí míru v Evropě a čítárnu můžete však navštívit vždy v sobotu od 10 do 17  hod. po předchozí domluvě mailem, abychom otevřeli bránu.

    jazzovasekceakce@seznam.cz

160 I nadále můžete poslouchat starší jazzové pořady na int.rádiu Hortus vysílané i před několika lety včetně písemné sběratelské dokumentace z nejlepšího jazzu 20.století. Současné vysílání komplikují mezinárodní řetězce organizací, které po přijetí úhrady vysílání skutečně realizují.

159 Výstava k 75.výročí ukončení války je kvůli celosvětové pandemii uzavřena na neurčito. Hledáme způsob jak ji zpřístupnit skupinkám a jednotlivcům po předchozí domluvě mailem. I nadále budeme expozici rozšiřovat o nové nálezy. Komunikovat pouze mailem. 

158 Sekce nabízí učebnu k bezplatnému užávání a to na 2 hodiny v období 29.9. do 30.10.2020. Max. do 19 hodin a pro 20 sedících posluchačů. Každý zájemce 1x, nebude li dohodnuto jinak. Vhodné pouze pro mluvené slovo a literární nekomerční aktivity – představení nových knih, poezie nebo odborné přednášky. Bez vybírání vstupného, konzumace potravin a alkoholu. Nutné zajistit písemně s vlastní pořadatelskou službou, úklidem a hygienou. Žádné potraviny a alkohol. Pište: Jazzová sekce, Valdštejnská 14, 118 00 Praha 1

157 V těchto týdnech neznámý hacker rozesílá maily obsahující pět černých pruhů s nadpisem Radiohortus. Obdržel je např.Český rozhlas, ČTV, redaktorka Špěpánka Martanová, generální prokuratura, známí advokáti a další. Metznerovou metodou jsme pruhy odkryli a tvoří jej množina nelogicky sestavených slov v imaginární věty, budící dojen scififišifry. Shodou okolností mistři této sféry budou hovořit  v Senátu ČR o odolnosti veřejných institucí proti vnějším vlivům. V pátek 25.9. a veřejné slyšení pouze pro pozvané. Jak jinak. 

156 Zveme píšící novináře na společnou snídani s kandidáty do Senátu za KSČM a to  s ing.Pavlem Fraňkem a Romanem Blaškem ve čtvrtek 17.září 2020 v 10:30. Galerie Jazzové sekce, Valdštejnská 14, Praha Malá Strana. Program: Představení priorit, programové prohlášení, odpovědi na otázky s důvěrou, že budou publikovány. Současně bude přístupna ojedinělá výstava v celé Evropě a to replik protifašistických plakátů z 2.světové války zaštítěné prezidentem republiky a s publikovanou gratulací kanceláře Vladimíra Vladimíroviče Putina. 

155 6.9.2020 Stále se nedaří odstranit počítačový zádrhel při nahrávání radiových aktualit. Zato lze na You Tube přehrávat i hodinové bloky natočené před čtyřmi lety.

154 2. a 3. srpna proběhly v Jazzové sekci a přilehlé Palácové zahradě pod Pražským hradem dvě přednášky pro studenty gymnázia Trivis. O Jazzové sekci a výstavě válečných plakátů (Srp) a organizaci a cílem čs.zahraniční politiky (Kobza).

Vzhledem k  pandemii, která ovlivňuje průběh výstavy antifašistických plakátů bude výstava pokračovat i v příštím roce (konec letošní sezóny je 30.října – a zahájení 1.dubna 2021) a je průběžně doplňována novými exponáty. Početná je zejména účast ze zahraničí.

153 Stále trvají vnější problémy s nahráváním rádia; lze si však vybrat z více než čtyřech stovek čtyřhodinových nekomerčních jazzový bloků na You Tube.

152 Tento týden /24.-29.8. bude dokončena rekonstrukce prostor Jazzové sekce (topení,podlahy,vymalování, el.rozvody aj,) a to zavěšením repliky plakátu Alfonse Muchy k legendární romantické tragedii o Lorenzacciovi, která bude součástí nově zřízené učebny,věnováné velmi úzkému okruhu aktivních objektivních  historiků.

159 Předseda Jazzové sekce včera potvrdil příjem originálu poděkováni Vladimíra Vladimíroviče Putina k uspořádání trvalé výstavy replik válečných plakátů vítězných velmocí v 2.světové válce. V.V. Putin odpověděl během čtyř dnů. Vernisáž se nekonala kvůli pandemii. 20.8.2020

157 Dnešní soud s Jaroslavem Hutkou tj. 4.8.ve 14:30 OPĚT ODLOŽEN na 10.11.2020

152 Halo noviny jako jediné přinesly obsáhlý článek Moniky Hoření o odhalení busty a výstavě plakátů. 15.7.2020

151 V podělí 13.7.2020 se v pražské Jazzové sekci konalo páté odhalení busty F.Mitterranda, který uskutečnili velvyslanec Slovenské republiky JE Peter Weiss,starosta Městské části Praha 1 Petr Hejma, 1.místostarosta Petr Burgra Karel Srp, předseda Jazzové sekce. Průvodní sovo Milan Syruček. Současně byla otevřena dokumentární výstava válečných plakátů 75 let míru ve Střední Evropě. K výstavě blahopřál Vladimír Vladimírovič Putin.

146. Další odložené jednání soudu s J.Hutkou (pandemie) přesunuto na 4.srpna 2020.

144 Vladimír Vladimírovič Putin zaslal Jazzové sekci obsáhlou zdravici k 75.výročí ukončení 2.světové války v Evropě. Reagoval na zprávu, že stejnojmenná výstava válečných plakátů Rudé armády, spojenců a textů z Protektorátu Čechy a Morava byla před zahájením svěšena pro nečekanou rekonstrukci objektu, kde Jazzová sekce sídlí. Prezident Ruské federace reagoval obratem, co zprávu obdržel. Rekonstrukce zkvalitní práci Jazzové sekce a poděkování patří Magistrátu hl.m.Prahy a Konzervatoři Praha. Zdravice je datována dnem vítězství – 8.5. a Jazzová sekce si této úcty a pozornosti váží.

142 Pokračování soudu s J.Hutkou plánované na 25.5.2020 bylo soudem odloženo. Další termín sdělíme.

y

Jaroslav Hutka přinesl k soudu jako důkaz pouze čtyři listiny z velké části nečitelné, které zřejmě zaznamenávají rozhovor Karla Srpa s pracovníkem Pražského kulturního střediska, který registroval všechny hudební aktivity v Praze týkající se záruky, že kapela přijde, bude placen Ochrannýž svaz autorský, odvedena daň ze vstupenek, zda honorář odpovídá kvalifikačním zkouškám. Původně J.Hutka a tzv.historici publikovali, že mají stovky udání, které by k soudu ani neunesli.