AKTUALITY

 

19. Uzavření zahrad Od 30.10.2017 do 30.4.2018 jsou uzavřeny Palácové zahrady pod Pražským hradem. Návštěvy v Jazzové sekci a Rádiu Hortus lze domluvit mailem.radiohortus (zavináč) post.cz

18. Další staré-nové písemnosti Opět jsme rozbalili papíry zabavené StB v září 1986. Složka obsahuje asi dvacet dopisů na podporu organizace, cenné dojmy, návrhy a srší kritika režimu. Obdobně jsme nedávno objevili podklady pro vydání Seifertovy Nobelovy řeči za literaturu v roce 1984.

17. Slova nepadají do prázdna se jmenuje nová kniha Jana Schneidera zabývající se současnou geopolitikou. Autor je držitelem Krameriovy ceny za nezávislou žurnalistiku 2016.

16. Webové stránky Jazzové sekcese  po jarním útoku 2017 se dávají dohromady. Radio Hortus vysílá patnáctým rokem na You Tube Radio Hortus.

15. Žádné dotace Ani v roce 2018 neočekáváme finanční podporu státu, ministerstva,magistrátu. Vše hradíme z nepředvídatelných soukromých darů.

14. Výstavy v r.2018 Úspěšná expozice České jazzové plakáty 1946-1966, instalovaná v létě 2017 se pravděpodobně stane trvalým a doplňovaným dokumentem o éře studené války v kultuře.

13. Po K.H.Frankovi na Rádiu Hortus, Glenn Miller Redaktor Jiří Flutka připravuje dramatizaci dalšího historického momentu 20.století. Po studiu soudního spisu fašisty K.H.Franka a rozhlasovém provedení v podání Antonína Harta, Jiřího Brože a Jaroslavy Cermanové, chystá hudebně dramatickou hodinovku ze života slavného swingaře.

12. Obsluhoval jsem anglického krále Reprint slavného samizdatu Bohumila Hrabala věnovaný čtenářům pro potěšení, je ke koupi v Jazzové sekci (mailujte) za 250 korun. Původní grafika, papír, tiskaři dokonce objevili Hrabalova rozdělovací znaménka psaná tužkou, je doplněno o 80 stran dokumentů bolševických advokátů, estébáků, ministerských ouřadů a to kvůli pochopení, co byla normalizace.

11. Více než 1000 negativů z předlistopadové historie Jazzové sekce jsme získali do archívu JS. Jejich zpracování (jména, data, popisky) potrvá několik let.

9. Další vyznamenání pro Jazzovou sekci 5.prosince 2017 převzal předseda JS pamětní medaili od plk.Ing. Jaroslava Priščáka, ředitele Armádního sportovního centra a náčelníka generálního štábu Armády České republiky, gen. Bečváře za podíl na rozvoji Armádního sportovního centra Dukla mj. Propagací na Rádiu Hortus.

8.Výstavy k „osmičkovému výročí“ připravuje JS ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, úzermní památkovou správou Praha. Zahájení 12.5.2018


7.JS děkuje za četná přání k Novému roku. Přál i prezident republiky.

6. Redaktor Petr Burda zahájí od 1.ledna 2018 vlastní literárně historicky program věnovaný Srpnu 1968. Pro radio Hortus zpracuje průběh Pražského jara týden po týdnu.

5. V Praze se na otočku objevil neworský dopisovatel Rádia Hortus Pavel Kosař.

4.Místopředseda JS Joska Skalník,  kterému bude v březnu 70chystá na jaro v Praze obsáhlou výstavu svých prací z období normalizace (JS,Revolverka, Činoherák, androš,Provázek, obálky)

3. Termín žaloby na ochranu osobnosti za výroky Jaroslava Hutky není stále stanoven.

2. Anonymní důstojník zpravodajské služby ČSSR zaslal koncem prosince protest proti zfalšovaným údajům, které mají pocházet z oficiálních zdrojů státní správy. Odvysílala je televize a publikovány jsou na Facebooku. Tajné zprávy, které měl nadřízeným písemně dodávat obsahují informace svědčící o neznalosti falzifikátorů tehdejších úředních postupů. Jsou mezi nimi i lži o Jazzové sekci. Obsáhlý dopis provázený faktickými ukázkami polistopadových úprav byl zaslán např. Nejvyššímu státnímu zastupitelství, Bezpečnostní a informační agentuře, členům současné prozatímní vlády nebo desítkám nových poslanců.

1. Odtajněné archívy přepisují historii Diskusní fórum proběhne v Evropském domě, Jungmannova 24, P-1 dne 17.ledna od 10 do 13:30. Pořádá Nadace Železná opona.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.